Формування навичок успіху («softskills») під час викладання суспільствознавчих дисциплін
- Створено: Четвер, 24 листопада 2022, 13:29
«Безграмотними у 21 сторіччі будуть не ті, хто не вміє читати та писати, а ті, хто нехтують поняттям «Softskills». Перефразований подібним чином вислів відомого американського соціолога Елвіна Тоффлера якомога точніше відображає вимоги до сучасної освіти загалом і до суспільствознавчих дисциплін зокрема. Адже саме «гнучкі скіли» є важливим елементом професійного портрета і репутації випускника закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
Отже, не випадково предметом розгляду обласною секцією викладачів історії та громадянської освіти стала проблема «Формування навичок успіху («softskills») під час викладання суспільствознавчих дисциплін».
Означений захід був проведений 23 листопада 2022 року Навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у Кіровоградській області спільно з колективом викладачів Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі».
З вітальним словом до присутніх звернулися директор НМК ПТО у Кіровоградській області Шолудько Алла Петрівна та директор ліцею Снєжко Людмила Олексіївна, які відзначили актуальність і важливість обраної тематики для майбутніх кваліфікованих робітників саме сфери послуг і торгівлі.
З вітальним словом до присутніх звернулися директор НМК ПТО у Кіровоградській області Шолудько Алла Петрівна та директор ліцею Снєжко Людмила Олексіївна, які відзначили актуальність і важливість обраної тематики для майбутніх кваліфікованих робітників саме сфери послуг і торгівлі.
У ході подальшої роботи заступник директора з навчальної роботи, викладач суспільствознавчих дисциплін означеного закладу Алєксеєвець Вікторія Саввична презентувала учасникам заходу експеримент регіонального рівня з проблеми «Формування м’яких навичок (softskills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти», зосередивши увагу на проектуванні як однієї із складових активного навчання.
Особливе зацікавлення викладачів історії ЗП(ПТ)О викликав виступ старшого викладача кафедри теорії і методики середньої освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», кандидата історичних наук Митрофаненка Юрія Станіславовича, який ознайомив із методикою викладання складних тем з історії.
Юрій Станіславович зробив акцент на розвитку у здобувачів освіти емоційного інтелекту та емпатії як складових (softskills)при викладанні предметів галузі «Суспільствознавство».
Підсумком заходу став виступ представників педагогічного колективу КПЛСПіТ Панчул К. В., Соколенко Н. М., Гонсалес Ю. С., Козаченко М. О., які продемонстрували проектні технології як засіб формування успішності здобувачів освіти на уроках історії та у виробничій діяльності.